تعمیر بخور سرد

تعمیرگاه بخور سرد در پرکیش سرویس

ایرادهای معمول دستگاه:

۱- اگر روشن میشود و بخار نمیدهد احتمال زیاد اسیلاتور ایراد دارد و ۱۰ درصدهم برد دستگاه

۲- اگر آب ریزش دارد یا ارور آب میدهد ایراد سنسور دستگاه میباشد

۳- اگر دستگاه کلا روشن میشود میتواند ایراد های زیر را داشته باشد:

  • سیم برق
  • خازن
  • سویچ یا کلید روشن یا خاموش
  • ترانس

تمامی ایراد ها در تعمیرگاه پرکیش سرویس قابل رفع میباشد

آدرس نمایندگی مرکزی و غرب و شمال تهران:

شهرک غرب، بلوار دادمان، خیابان درختی، سپهر غربی گلبرگ سوم، پاساژ یادگار، طبقه اول، واحد ۲۵

تلفن تماس: ۸۸۵۷۳۹۲۲ – ۰۲۱

تلفن همراه: ۴۰۵۳۸۵۵ – ۰۹۱۲

مقدمه

ریه ها مهمترین قسمت دستگاه تنفسی هستند که درعمل تبادل گازهای تنفسی جهت تامین اکسیژن بافت های مختلف بدن و دفع دی اکسید کربن نقش دارند. گاهی ضایعه در بافت ریه یا عروق خونی آن ایجاد میشود. بیماری های ریوی در هر سال بسیاری از افراد جامعه را مبتلا می کند که باعث کاهش سطح عملکرد فرد در فعالیت های روزمره می شود.

آشنایی با دستگاه بخور

رطوبت به میزان بخار آب موجود در هوا گفته می ‌شود و رطوبت نسبی پایین به این معنی است که هوا خشک است و قابلیت نگهداری رطوبت زیادی را دارد. براي رهایی از هوای خشک می ‌توان از دستگاه‌های بخور استفاده کرد.
بخور آب معمولی برای رفع خشکی پوست بسیار خوب است و شما را شاداب تر می کند.استفاده از بخار آب برای مرطوب کردن لایه شاخی پوست است.
دستگاه های بخور اگر به طور صحیح استفاده شوند، می ‌توانند ازخشکی پوست بدن و پوشش مخاط بینی و گلو جلوگیری کنند و بروز سرماخوردگی، حملات سردردهای سینوسی، آلرژی، آسم و به عنوان یکی از درمان های کمکی در عفونت های دستگاه فوقانی و تحتانی بیماری ‌های تنفسی را کاهش دهند و سرمای هوا را تعدیل کنند.

تفاوت دستگاه های بخور گرم و سرد:

دستگاه های بخور معمولا ۲ نوع سرد و گرم دارند. دستگاههای بخور سرد و دستگاههای بخور گرم ، هر دو اثر یکسانی در مرطوب کردن هوا دارند . هر دو دستگاه ، هوا را مرطوب می کنند اما تفاوت هایی نیز دارند. در بخور گرم ،آب توسط المنت بخار  می شود .آب داخل محفظه ی بخور داغ است و احتمال خطر سوختگی وجود دارد. ضمن آنکه مصرف انرژی برق نیز در این نوع بخور بالاست.ولی این دستگاه مزایایی هم دارد . از جمله این که احتمال رشد باکتری و قارچ در این دستگاههاکمتر است ،در هوای سرد و فصول سرد سال ، استفاده از آن به گرم کردن محیط خانه کمک می کند ودر ضمن به این دستگاهها ، می توان داروهای گیاهی مثل اکالیپتوس یا منتول هم اضافه کرد . از دستگاه های بخور گرم که در تسکین گرفتگی بینی، عفونت های مجاری تنفسی، کاهش شدت درد و سرفه های خشک مفید هستند، معمولاً در هوای سرد استفاده می شود. امکان افزودن مواد ضدعفونی کننده گیاهی و خوشبوکننده به بسیاری از آنها وجود دارد.
این دستگاه ها معایبی هم دارند مثلا مصرف انرژی برق در آنها بالاست و احتمال سوختگی با بخار داغ یا آب داخل مخزن وجود دارد اما دستگاه بخور سرد که کم صداتر از نوع گرم عمل می کند و مصرف انرژی برق در آن کمتر است، معمولاًدر فصل تابستان استفاده می شود. از آنجا که بخار آن سرد است، خطر سوختگی (به خصوص برای خردسالان) ایجاد نمی کند.ولی از معایب آن این است که آب سرد محل مناسبی برای تکثیر قارچ ها و باکتری هاست و از آن جایی که در بخور سرد قطرات آب به هوا پراکنده می‌ شوند، این مواد زیان ‌آور هم به همراه آب در فضای اتاق منتشر می ‌شوند و مواد معدنی موجود در آب نیز به صورت گرد و غبار در هوا پراکنده می شود و به همین دلیل باید مخزن بخور ،با آب مقطر پر شود.بنابراین مخزن آن ها را باید هر روز با آب و صابون شست. البته رطوبت سازهای تبخیری از این قاعده مستثنا هستند.
بطور کلی می توان گفت بخور های سرد, نسل جدید بخور های گرم هستند و قابلیت بهتری دارند. برای اینکه باعث می شوند ذرات آب و بخار بیشتری وارد مجرای تنفسی شود. دستگاه های بخور سرد بوسیله روشهای پیشرفته اولتراسوند این قابلیت رو دارند که بتوانند بر خلاف بخور های گرم ایجاد ذرات بسیار ریز کنند.

بخور سرد با استفاده از تکنولوژی اولتراسونیک، آب را تبدیل به ذرات معلق در هوا می نماید. این تکنولوژی بر خلاف بخورهای قدیمی بخار آب داغ، برای همه کاملا ایمن است. این محصولات با مصرف برق ناچیز در حد یک لامپ کم مصرف معمولی دوست دار محیط زیست می باشد که در مقایسه با بخورهای قدیمی با مصرف برق حداقل ۷۰۰ وات کاملا مقرون به صرفه می باشد. دستگاه بخور سرد بر خلاف بخور گرم بدون تغییر دمای محیط، رطوبت مطبوع مورد نیاز را تامین می نماید.

دستگاه های بخور سرد به سه گروه رطوبت ‌ساز پروانه ‌ای، رطوبت ساز اولتراسونیک و رطوبت‌ ساز تبخیری تقسیم می‌ شوند. رطوبت سازهای تبخیری در صورت افزایش رطوبت نسبی هوا، خروج بخار آب از دستگاه را کاهش می‌ دهند و به طور خودکار عمل می ‌کنند.

از ویژگی های مثبت دستگاه بخور سرد، حذف باکتری ها و ویروس ها (سرماخوردگی و…) ، تامین رطوبت محیط بدون افزایش دما، کاهش استرس، احساس طراوت و شادابی و حسیاست نداشتن به نوسانات برق هستند.

 

شرکت تعمیرات لوازم خانگی پرکیش سرویس مفتخر است با داشتن تکنسین های دوره دیده در زمینه تعمیر این سری از دستگاه ها تعمیرات بهینه را به شما هم میهنان عزیزمان ارائه دهند.

آدرس نمایندگی مرکزی و غرب و شمال تهران:

شهرک غرب، بلوار دادمان، خیابان درختی، سپهر غربی گلبرگ سوم، پاساژ یادگار، طبقه اول، واحد ۲۵

تلفن تماس: ۸۸۵۷۳۹۲۲ – ۰۲۱

تلفن همراه: ۴۰۵۳۸۵۵ – ۰۹۱۲

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =